Yunanistan Haber

Dendias, Tunus Cumhurbaşkanı Said ile Libya Meselesini Görüştü

İki ülke arasında Deniz Taşımacılığı Anlaşması da imzaladı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Tunus Cumhurbaşkanı Said ile Libya meselesini görüştü.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile yaptığı görüşmede, Libya meselesi özelinde ikili ilişkiler ve bölgesel konuları ele aldı.  İki ülke arasında Deniz Taşımacılığı Anlaşması da imzaladı.

Görüşme sonrasında Dendias’ın, “Avrupa Birliği kanalıyla Yunanistan’ın Tunus’a yardım etmesi meselesi de dahil olmak üzere pek çok noktada görüş alışverişinde bulunma ve uzun bir görüşme yapma fırsatı bulduk” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Tunus’a yönelik yardımın sadece yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleyle sınırlı olmayıp ekonomik kalkınmayı da kapsadığını belirten Dendias, Tunus’un demokrasi tecrübesinin AB-Tunus arasında iş birliğinin güçlendirilmesine katkı sağlayacak bir kazanç olduğunu dile getirdi.

Libya konusunda Tunus’un yaklaşımını değerlendiren Dendias, “Tunus’un Libyalıların özgür iradesi doğrultusunda Libya’da siyasi bir çözüm arama çabasını takdirle karşıladığını” ifade etti.

Dendias, Yunanistan’ın, Libya’dan tüm yabancı savaşçıların çıkması gerektiği konusunda Tunus’la aynı fikirde olduklarını kaydetti.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu