Batı Trakya Haber

Delinasufköy’de İki Kişide Koronavirüs Vakası Doğru Mu?

Delinasufköy’de 2 kişide koronavirüs vakası tespit edildiği ileri sürüldü.

Resmi olarak şu an açıklama yapılmadı, ancak güvenilir kaynaklardan elde edinilen bilgilere göre, Rodop ilinin Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Delinasufköy’de 2 kişide koronavirüs vakası tespit edildiği ileri sürüldü.

Kaynaklardan edinilen bilgiler doğrultusunda olayın gelişimi şu şekilde. Delinasufköy’den Hollanda’da işçi olarak çalışan ve Delinasufköy’e izine gelen aile köyde üç ay kaldıktan sonra yeniden Hollanda’ya geri döndü. Döndükten sonra aileden erkek şahısın rahatsızlandığı ve hastanede yapılan test sonuçlararına göre koronavirüs vakası olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine köydeki yakınlarına haber verildi. Delinasufköy’den yakın çevresinden 5 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçlarına göre şu an köyde 2 kişinin testlerinin pozitif çıktığı, diğer 3 kişinin ise negatif çıktığı belirtiliyor.

Bu iki kişinin şu an evlerinde önlem amaçlı karantina altında bulunduğu belirtiliyor.

Bu ciddi durum karşısında vatandaşlar ve özellikle bölge insanı şu an Kozlukebir Belediyesi tarafından resmi bir açıklama yapılıp yapmayacağı ve eğer vaka var ise yayılmayı önlemek üzere ne gibi önlemlerin alınacağını merak ediyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu