Yunanistan Haber

Dedeağaç’a Da Bir Adet “Rafnar 1100” Geliyor

Bu teknelerden bir tanesi de Dedeağaç’a gelerek bölgede görev icra edecek.

Yunanistan Armatörler Derneği’nin bağışıyla toplamda 10 adetten (5 + 5) “Rafnar 1100” tipi devriye teknelerinin ilki RAFNAR Hellas tarafından dün 25 Mart Perşembe günü Yunanistan Sahil Güvenlik Teşkilatına teslim edildi.

Bu devriye tekneleri, RAFNAR Hellas tarafından Yunanistan’da inşa edilen İzlanda tasarımlı teknelerdir. Yunanistan Armatörler Derneği, Yunanistan Sahil Güvenlik Teşkilatına bu teknelerden 10 adet hediye olarak veriyor.

Rafnar 1100 tekneleri, her türlü hava koşulunda ve batmaz kılan özel bir tasarıma sahip özel görev sürat tekneleridir. Bu teknelerden bir tanesi de Dedeağaç’a gelerek bölgede görev icra edecek.

Bu tekneler son teknoloji ürünü elektronik ekipmanlarla donatılmış, şifreli iletişim sistemleri, termal kameralar, uzun menzilli radar, iki adet Mercury 450 beygir gücü motor ve ayrıca seviye III kabin balistik korumasına sahip. İç mekanları hasta ve yaralıların taşınması için uyarlanabiliyor. Her türlü hava koşulunda güvenli ve yüksek hızlarda (50 knot üzeri) çalışabilen kendinden devirmeli ve yüksek performanslı tekneler.

Bu tekneler aynı zamanda son dönemde özellikle Ege bölgesinde Yunan Ordusunda Özel Kuvvetlerde yaygın olarak kullanılıyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish