Batı Trakya Haber

DEB Partisi’nin Beyannamesi 46 Partinin Tam Desteği İle Kabul Edildi

DEB Partisi’nin hazırladığı Beyanname 46 partinin oy hakkına sahip olduğu oylamaya sunuldu ve partilerin tam desteği ile kabul edildi.

Bu yıl Almanya’nın Flensburg kentinde gerçekleşmesi beklenen Avrupa Hür İttifakı’nın (EFA) genel kurulu Covid-19 pandemisi sebebiyle online platformda gerçekleşti.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi’nin de 6 yıldır üyesi olduğu ve bu üyelik vesilesi ile  Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı sorunlarının Avrupa’da büyük yankı bulmasına bir aracı olan Avrupa Hür İttifakı’nın (EFA) online genel kurul toplantısı 1 ve 2 Ekim tarihleri arasında DEB Partisi’nin katılımıyla gerçekleşti.

Genel kurulun ilk gününde 2019 yılında gerçekleşen faaliyetler, Partilerin genel durumları, problemler ve resmi kararların oylanması yapıldı. Genel kurulun ikinci günü (2 Ekim Cuma) Avrupa’nın çeşitli siyasi partilerinin önerge ve beyannameleri ile devam etti.

DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu Genel Kurulda söz alarak tüm katılımcıları selamladı ve Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın yaşadığı problemler hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından DEB Partisi adına ‘Batı Trakya Türk Azınlığı, Yunanistan’a uluslararası ve ikili sözleşmelerin hükümlerini uygulamasını tavsiye etmektedir’ adlı beyannameyi sunarak, Beyanname içinde yazılı problemlerin Avrupa Parlamentosu içinde istişare edilmesinin altını çizdi.

DEB Partisi’nin hazırladığı Beyanname genel kurul sırasında Avrupa’nın farklı bölgelerinden 46 partinin oy hakkına sahip olduğu oylamaya sunuldu ve partilerin tam desteği ile kabul edildi.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, DEB Partisi’nin Avrupa’da çalışmalarına bundan sonra da aynı kararlılık ve hızla devam edeceği belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu