Yunanistan Haber

“Çok Şeyler Oluyor ve Gelecekte Daha da Fazla Olacak”

"Dedeağaç'ta Kopeluzos firması ile imza için son aşamaya gelindi."

ABD’nin Atina Büyükelçisi Goeffrey Pyatt, The Economist ve powergame.gr tarafından Selanik’te düzenlenen “The Thessaloniki Metropolitan Summit” konulu konferansta yaptığı sunumunda, Yunanistan’daki Amerikan yatırımlarından bahsetti.

Büyükelçi Pyatt konuşmasında, Amerikan şirketlerinin Yunanistan genelinde ve özellikle kuzey Yunanistan’da, ayrıca Girit’te, Patras ve Agios Nikolaos’ta Yunan şirketleriyle işbirliği yapılmasını önerdi, Sunlight ve General Electric örneklerine de atıfta bulundu.

Yeşil kalkınmaya atıfta bulunarak “Başbakan Kiriakos Miçotakis’in iddialı gündemini destekliyoruz” diyen Büyükelçi Pyatt, Dedeağaç’ta Kopeluzos firması ile imza için son aşamaya gelindiğini ifade etti.

Selanik’teki Pfizer HUB gibi Amerikan yatırımlardan da bahsetti ve ortak sermayenin Amerikan şirketleri için bir çekim direği haline gelebileceğini vurguladı.

Büyükelçi Pyatt’a göre Kuzey Yunanistan’ın, bölgeye yatırım yapan Amerikan şirketlerinin Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Sırbistan gibi diğer ülkelere de geçmesi için temel teşkil edebileceğini dile getirdi.

Son olarak önemli bir mesaj veren Büyükelçi Geoffrey Pyatt, Yunanistan’daki ABD yatırımına atıfta bulunarak, “Çok şeyler oluyor ve gelecekte daha da fazla olacak” dedi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish