Batı Trakya Haber

Cihan İmamoğlu İstifa Ederek Bağımsız Kaldı

"Bölgesel Sentez Listesi’nden ayrıldığımı ve bağımsız eyalet meclis üyesi olarak yoluma devam ettiğimi duyururum.”

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Meclisi’nde Hristodulos Topsidis başkanlığındaki Bölgesel Sentez (Periferiaki Sinthesi) listesinden Meclis Üyesi seçilen Gümülcineli Avukat Cihan İmamoğlu istifa ederek bağımsız olduğunu açıkladı.

Dedeağaçlı Hristodulos Topsidis başkanlığındaki “Bölgesel Sentez” tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Cihan İmamoğlu, bir bedel karşılığında olmadığını umduğumuz (çekincelerimiz olsa da) kişisel bir yol seçti.” İfadelerine yer veriliyor.

Meclis Üyesi Cihan İmamoğlu, ana muhalefetteki listeden ayrılış nedenlerini dün (20 Eylül Pazartesi) yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

Yapılan yazılı çıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Ülkemiz açısından, özellikle de Batı Trakya gibi hassas bir bölgede, koronavirüs pandemisi ve ekonomik krizle savaş verdiğimiz kritik bir dönemdeyiz.

Aktif muhalefette bir yılı tamamlarken, muhalefet kanadında yer alan listelerin maalesef ortak hedeflerin yerine getirilmesine yönelik iyi niyetli çabaları gölgede bırakan uzun tartışmalarla zaman kaybettiğini tecrübe etmiş bulunmaktayım. Konjonktürün gerektirdiği acil işbirliği zorunluluğu, bölgemiz için özel bir vizyon geliştirilmeden ve hizmet sunulamadan bir kenara bırakıldı.

Bana güvenen ve haklı olarak Eyalet Meclisi’nde toplumumuzun menfaatini hedefleyen uygulanabilir öneriler sunmamızı ve etkin bir şekilde ilerlememizi bekleyen hemşerilerimize karşı hissettiğim sorumluluk duygusuyla Bölgesel Sentez Listesi’nden ayrıldığımı ve bağımsız eyalet meclis üyesi olarak yoluma devam ettiğimi duyururum.”

Bölgesel Sentez tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer veriliyor:

“Sayın Cihan İmamoğlu, bir bedel karşılığında olmadığını umduğumuz (çekincelerimiz olsa da) kişisel bir yol seçti. Siyasette amaç kişisel tercihler ya da transferler değil, insan ve onun ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.”

Bağımsızlığı seçmenin “sözde nedeni” olarak “muhalefet yapma şeklini” gösterdiği belirtilen açıklamada, oysa İmamoğlu’nun bugüne kadar listenin yaptıklarına rıza gösterdiği kaydediliyor.

Azınlık insanını dikkate almamıştı!

Seçim öncesi Dedeağaç’ta yapılan görüşmelerde Amerikalılara karşı el pençe divan duran Hirstodulos Topsidis, Azınlıktan meclis üyesi adayları almasına rağmen Azınlığa yönelik bir proje açıklamamış vede Azınlık köylerini ziyaret etmeden, Azınlık insanı ile bir defacık dahi yüz yüze gelmeden adeta deyim yerindeyse Azınlığı yok sayarak seçimlere katılmıştı. Bunu zamanında ve yerinde değerlendiren Azınlık insanı ise Hristodulos Topsidis’e cevabı sandıkta vermişti. Kısacası Azınlık insanı bugün dahi Topsidis’in kim olduğunu bilmiyor. Dolayısıyla da Cihan İmamoğlu’nun istifası geç kalınmış bir istifaydı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu