Avrupa | Balkanlar

“Çiftçi Başına 5.000 Euro Verilsin” Dedi

Yardımın ödenmesinin 2020 sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Avrupa Birliği Tarım Komiseri Polonyalı Janusz Wojciechowski tarafından Komisyona çiftçi başına 5.000 euro ve tarım işletmesi başına da 50.000 euroya kadar yardım önerisi yapıldı.

Komiser Wojciechowski’nin, Ortak Tarım Politikası Kırsal Kalkınma Programı’nın kullanılmayan fonlarından yeni bir destek tedbir programı oluşturulmasını önerdiği belirtiliyor.

Bu önerinin, tarım-gıda sektöründeki üreticilerin ve küçük işletmelerin Koronavirüs pandemisinin neden olduğu sorunlardan dolayı desteklenmesi ile ilgili olduğu ifade ediliyor. Yardımın ödenmesinin 2020 sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Komiser Wojciechowski yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Koronavirüs kriziyle karşı karşıya olan üreticileri ve küçük tarımsal gıda işletmelerini desteklemek için yeni bir önlem aldık. 2020 yılında, AB ülkelerinde çiftçi başına 5.000 euroya kadar, küçük ve orta ölçekli işletme başına da 50.000 euroya kadar olan ödemeler için Avrupa Kırsal Kalkınma Tarım Fonu’nun (EGTAA) kalan parasını kullanılabilir.”

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu