Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Cesur Gazetecilerin Bir Diğer İsmi De “Deli” Dir!

Sen ve Batı Trakya’da Türk’lüğü bitirmek isteyen Evripidis Stilyanidis ile aynı masada ne işiniz var?

İşte öyle “Deli” ler de bazen Batı Trakya’da, “Evladı Fatihan” Diyarı Balkanlar’da gerektiği anlarda ortaya çıkarlar. Bu gibi gazetecilerin modeli ne rakamlarla ne de ait oldukları ülkelerin örtülü ödeneklerinden aldıkları paracıklarla değerlendirilemez asla ve asla tartışılmaz! Biz Türk’lerde bir deyim vardır, “Sapla Samanı Karıştırrma!”

Balkan coğrafyasında milli duygular asla koltuk sevdası, saltanat ve ekonomik değerlerle ölçülmez.  Eğer kişinin kanında “TÜRK KANI” var ise asla onu tarışamayız. Din bir tercihtir. Ama Türk’lük bir tarihtir başlı başına. Yedi bin yılı aşkın bir maziye dayanır derken, belki de daha öncesi ve binlercesine dayanır.

Bir devletin asimile politikası ve çıkar sistemi öyle dedi diye Türk’lük aidiyeti ve değeri asla yok sayılamaz! Senin çıkarın doğrultusundaki savunma tezlerin sana kalsın, ama lütfen bemim kimliğimle ve tarihi değerlerimle uğraşma!

Cesur ve gerçekleri gören vede yazabilen, “yakayı ele vermiş” gibi bazılarının yazamadıklarını yazan bir kalem olarak Batı Trakya gerçeğini yazmaktan geri kalamam!

Neymiş efendim;

Batı Trakya Türk Basınının haberleri çarşaf çarşaf! BİRLİK GAZETESİ hariç! Eeeee! Ne de olsa paranın gücü…. Ama bizi asla etkilemez!

“Rodop ili KİNAL Partisi milletvekili İlhan Ahmet ve Rodop ili Yeni Demokrasi Partisi milletvekili Evripidis Stilianidis’in, uzun zamandır sürdürdükleri girişimler sonucunda bölgedeki tütün üreticileri için olumlu sonuç elde etmeyi başardılar”  haberleri Azınlık basınında yazıldı çizildi. Belki de mecburlar bilemeyiz????

Milletvekilleri İlhan Ahmet ve Stilyanidis, aynı masada! Hükümet kim? Parsa kim? Hahahahahaaaa Güldürmeyin insanı yaaaaa! İlhan Ahmet’e gelince defalarca parti değiştirdi!

HAAAAAAAAAA, YAZACAKLARIM DA VAR! (Gerekirse) Unutmadım! ASLA Korkmuyorum da!

Kim kimi neden destekliyor?

Heeeeyyyy!!! Milletvekilleri İlhan Ahmet ve Stilyanidis! TÜTÜN ÜRETİCİSİNE SONUCU BİLİNMEYEN VAATLERLE DOLU TAKSİTLİ SADAKA VERMEK İÇİN Mİ GÖREVLENDİRİLDİNİZ? Bu insanlara taksitli sadaka verdirmek için Başbakan Miçotakis’in kapısına gittiniz? Hakkı, hukuku uygulayın!

Pekiiiii! Dönüme 90 Euro’yu REKLAM YAPAN Azınlık basınına ne demeli?

Ne mi demeli?

“HADİ ORDAN! HADİİİİİİİİİİ”

Çabuk pes ediyorsunuz! Ucuz Yunan politikalarına boyun eğiyorsunuz. Vede Azınlık insanının alın terine, Batı Trakya’da geleceğine ihanet ediyorsunuz!

NEDEN Kİ?

Atina merkezli reklam kokan basın açıklamalarını ön plana çıkarmak yerine Tütün üreticilerinin yanında olsanız……

Dik durun dik!!!

Neymiş efendim; İlhan Ahmet ve Evripidis Stilyanidis aynı masada! Eeeeee! Tütün üreticilerin primleri kesilinceye kadar yıllarca neredeydi bu kurtarıcılar? Hadi şimdi bir defalığına velev 90 euroyu 3 taksitte verdirdiniz. 10 dönüm tütün 900 euro!!!! Azınlık insanı zenginledi! Harca harca bozdur. Göç durduruldu! Batı Trakya boşalmayacak! Gençler Almanya’ya, Hollanda’ya göç etmeyecek!

Sorular;

Neden şimdi?

Neden aynı masada?

Cevap; “Rodop Milletvekilleridir! Uğraştılar, ter döktüler” diyeceksiniz.

Hahahahahahahaaaaaaaaaaaa!

Birileri yer ama, BİRLİK Gazetesi ASLAAAAAAAAAA!

Eeeey İLHAN Ahmet! Bu Azınlığa verdiğin sözleri, vaatleri hatırla! Attığın kazıkların hesabını ver ve arenaya çık! Sen ve Batı Trakya’da Türk’lüğü bitirmek isteyen Evripidis Stilyanidis ile aynı masada ne işiniz var?

Tabii ki cevap hazır! “Azınlığın cebine yeni yıl öncesi para verdireceğiz”.

Ey İlhan AHMET!

Ey Evripidis STİLYANİDİS!

Bu Azınlık insanı SADAKA İSTEMİYOR!

Azınlık insanı hak, hukuk, LOZAN ANALAŞMASI’NIN MADDELERİNİN UYGULANMASINI İSTİYOR!

Para pul anı kurtarır, ama hak, hukuk ve Azınlığın geleceğini teminat altına almaz! Geçin bunları geçin!

Bakınız Azınlık basınında çıkan haberlere!!!!!!

Nasrettin Hoca ne demiş; “PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR”

Son söz!

“HEPİMİZ UTANMALIYIZ!”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu