Yunanistan Haber

Çavuşoğlu Yunanistan’a Geliyor

Çavuşoğlu, gelen davet üzerine 31 Mayıs Pazartesi günü Yunanistan'a gelecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gelen davet üzerine 31 Mayıs Pazartesi günü Yunanistan’a gelecek. Görüşmede gündem Türkiye-Yunanistan ilişkileri ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak.

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın davetlisi olarak 31 Mayıs Pazartesi günü Atina’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Yunan Dişişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyarette Yunanistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin ve bölgedeki gelişmelerin ele alınacağı belirtiliyor.

Konuk Bakan Çavuşoğlu’nun 31 Mayıs sabahı Başbakan Kiriakos Miçotakis ile de bir görüşme yapması bekleniyor. Ancak  bu görüşmenin daha henüz netleşmediği ileri sürüldü.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Atina ziyareti öncesinde özel olarak Batı Trakya’yı da ziyaret etmesi bekleniyor. Bu ziyaret için Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından gerekli onayın da verildiği ileri sürüldü.

Son olarak T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından şu açıklama yapıldı:

“Sayın Bakanımız ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias 15 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da yaptıkları görüşmede, iki ülke arasında ekonomik ve ticari alanlarda pozitif bir gündem geliştirilmesi yönünde mutabık kalmışlardı.

Bu çerçevede, Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Sedat Önal, Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Fragoyannis ile 29 Mayıs 2021 tarihinde Kavala’da biraraya gelecektir.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish