Yunanistan Haber

Bu Üçlü Atina’da Buluştu

Liderler Atina'da, ilişkilerini güçlendirme konusunda görüşmek üzere bir araya geldi.

Yunanistan, Ürdün ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) liderleri Atina’da, ilişkilerini güçlendirme konusunda görüşmek üzere bir araya geldi.

Yunanistan, Ürdün ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) liderleri Yunanistan’ın başkenti Atina’da, ilişkilerini güçlendirme konusunda görüşmek üzere bir araya geldi. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve GKRY lideri Nikos Anastasiadis’in katıldığı toplantı sonunda yapılan ortak açıklamada, üç liderin, aralarındaki koordinasyon mekanizması kapsamında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dönemi sonrasında ortaklık ilişkilerini güçlendirmek amacıyla Atina’da bir araya geldiği ifade edildi.

Başlıca gündem maddesini barış ve istikrarla ilgili konuların oluşturduğu ifade edilen üçlü toplantıda, Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Libya’nın yanı sıra Kıbrıs ile Filistin meselelerinin ele alındığı aktarıldı.

Miçotakis, Kral Abdullah ve Anastasiadis daha önce, 2018’de GKRY’de, 2019’da da Ürdün’ün başkenti Amman’da bir araya gelmişti.

Bu görüşme ile ilgili twitter hesabından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Zappeion Megaron’da gerçekleşen 3. Yunanistan – Kıbrıs – Ürdün Üçlü Zirvesi’nde, ülkelerimiz daha geniş bir bölgede barışı, istikrarı ve refahı teşvik etmeye ve işbirliğini güçlendirmeye kararlıdır” ifadelerini kullanıyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu