Yunanistan Haber

“Bizi Küçümseyerek Ölümcül Bir Hata Yapanları Ezmeye Hazırız”

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Türkiye’ye yönelik tehditte bulundu.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Türkiye’ye yönelik tehditte bulundu.

Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de son aylarda yaşanan gelişmeler Yunanistan’ı oldukça rahatsız ediyor. Türkiye’nin Ege’deki tutumunu bahane eden Yunanistan her fırsatta Türkiye’nin hukuki kazanımlarını yok saymaya çalışıyor

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros uzunca bir süreden beri Türkiye’ye yönelik hasmane açıklamalarda bulunuyor. Son olarak Türkiye’ye yönelik tehditlerine bir yenisini ekleyen Yunanistan Genelkurmay Başkanı “Özellikle bölgemizde şu an jeopolitik satranç tahtası alev almış durumda. Cesur ve büyük savaşçıların torunlarıyız. Bizi küçümseyenler büyük bir hata yapıyor bizi hafife alan herkesi ezmeye hazırız.” Açıklamasında bulundu.

Atina’nın Vuliagmeni bölgesi Kavuri’de bulunan komando birliğinde katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada tehditkar üslubu gözden kaçmayan Floros rakipsiz, karşı konulamaz bir iradeye sahip olduklarını söyledi. Floros, “Kahramanlıklarla dolu bir geleneğimiz var. Bu gelenek devam etmeli.” dedi.

Floros daha önce de NATO yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde Ankara’ya yönelik çirkin ithamlarda bulunmuştu. Floros, “Türkiye’nin Ege Denizi’nde ve Meriç Nehri’nde provakatif eylemlerini sürdürmesi durumunda bunun öngörülemeyen sonuçları olan bir kazaya sebep olabilir” densizliğinde sözler sarf etmişti.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish