Yunanistan Haber

“Bizi Düşman Olarak Tanıyanı, Biz De Onu Tanırız”

Genelkurmay Başkanı Floros Mısır’dan mesaj gönderdi. “Bizi düşman olarak tanıyanı, biz de onu tanırız” dedi.

Genelkurmay Başkanı Floros Mısır’dan mesaj gönderdi. “Bizi düşman olarak tanıyanı, biz de onu tanırız” dedi.

Bugün Mısır’ın İskenderiye kentinde, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Patrik Theodoros tarafından sıcak bir şekilde Yunanistan ve Mısır Milli marşları eşliğinde karşılandı.

General Floros burada yaptığı konuşmasında yine Türkiye’ye atıfta bulundu. Floros, “Belli bir devlet yüzünden bölgede biraz gıcırtı ve biraz sürtüşmeler var. Biz kimseyi düşman olarak tanımlamıyoruz, ilk önce bizi o tanımlamadığı sürece. Bizi düşman olarak tanıyanı biz de onu tanırız.” İfadelerini kullandı.

“Belli bir devlet yüzünden bölgede biraz gıcırtı ve biraz sürtüşmeler var.”

“Bugün burada olmak büyük bir zevk ve onur, çünkü Mısır ziyaretim dünyadaki herhangi bir ülkeye sade bir ziyaret değil. Mısır ziyaretim, bu devletle, istikrar ve barış faktörü olan hem Silahlı Kuvvetlerde hem de hükümetler düzeyinde derin ve güçlü ilişkilerimiz olan bu kardeş devletle uzun soluklu bir işbirliğimizin ardından geliyor.

Mısır’ın Akdeniz’de oynadığı rol çok önemli ve ilişkilerimizi sürekli geliştiriyoruz. Birkaç yıldır bölgeyi olabildiğince istikrara kavuşturma irademizi ve ortak işbirliğimizi gösteren ve ortaya koyan faaliyetlerle yürütüyoruz.

Belli bir devlet yüzünden bölgede biraz gıcırtı ve biraz sürtüşmeler var. Biz kimseyi düşman olarak tanımıyoruz, ilk önce bizi o tanımadığı sürece. Bizi düşman olarak tanımlayanı biz de onu tanımlarız.

Mısır, bölgede güvenlik ve istikrar için iyi ve güçlü bir ortak. Mısır Savunma Bakanı ile yapılan görüşmeler, üç günlük resmi ziyareti oldukça verimli hale getirdi.

Mısır her zaman özel ve seçkin bir ortak olacaktır. Mısır silahlı kuvvetleriyle olan çok iyi işbirliğimizin derinleştirilmesi, ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgedeki planlama ve diğer faaliyetler, devletlerimizin ve tüm bölge halklarının refahı, istikrarı, güvenlik ve barışı hedefliyor.

Biz, Doğu Akdeniz ülkeleri ile yaptığımız bu işbirliğinde düşman tanımıyoruz, herkese açığız. Diyalog ve uluslararası hukuk, herhangi bir farklılığı çözmenin yoludur. Biz düşman tanıması yapmıyoruz, ancak bizi düşman olarak tanıyanlara karşı biz de buna göre davranmamız gerekir.”

Patrik Theodoros da yaptığı konuşmasında, “Generallerin annesine, Meryem Ana’ya, şanlı çocuklarınız için ve şahsen sizin için dua ediyorum. Barış istediğinizde, her zaman savaşa hazır ve hazırlıklı olmalısınız” dedi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu