Yunanistan Haber

Bir Mahallede 35 Kişide Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

637 kişide yapılan testlerin sonucunda 35 kişide Koronavirüs tespit edildiği belirtiliyor.

637 kişide yapılan testlerin sonucunda 35 kişide Koronavirüs tespit edildiği belirtiliyor.

Larisa’nın Nea Smirni semtinde yoğunlukla Romanların yaşadığı mahallede 35 kişide Koronavirüs vakasının tespit edilmesi sonucunda sağlık ekipleri alarma geçti.

Sağlık yetkilileri tarafından alınan örneklerin sonuçlarında 35 kişinin testlerinin pozitif çıkmasından sonra derhal telekonferans aracılığı ile Larisa – Atina arasında olağanüstü bir görüme gerçekleştirildi. Görüşmede Sivil Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias, Tesalya Eyalet Başkanı Kostas Agorastos, Epidemiyoloji Profesörü ve EODY temsilcisi Hristos Hacihristodulu ve Larissa Belediye Başkanı Apostolos Kalogiannis ile gerçekleştirilen görüşme neticesinde bir dizi acil önlemler alınması kararlaştırıldı.

Bu önlemlerin başında pozitif bulunan 35 kişinin “Arogi” Rehabilitasyon Merkezi’nde derhal izole edilmesine ve vakaların yakın temaslarının kapsamlı takibine başlanmasına karar verildi.

Ayrıca alınan acil önlemler kapsamında mahallede iki haftalığına 15-5-2020 tarihinden başlamak üzere, 14 gün boyunca geceleri saat 22:00’den sabah saat 06:00’ya kadar dışarıya çıkılması yasaklandı ve mahallenin daha fazla gözetim altında tutulmasına karar verildi.

Buna ilaveten, herkesin maske kullanımının zorunlu olmasına, 10 kişiden fazla bir araya toplanılmamasına karar verilirken, Tesalya Eyalet Başkanlığı her aileye ücretsiz bez maske ve dezenfektan dağıttı.

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish