Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı Öğrenciler Hakkında İstişarede Bulundu

Batı Trakyalı öğrenciler ve eğitimleri hakkında istişarede bulundu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve beraberindeki ekip, Trakya Üniversitesi, Namık Kemal üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ziyaret etti.

Bu ziyaret ile ilgili şu basın açıklaması yapıldı.

“Gümülcine Türk Gençler Birliği ekibi olarak 22 – 23 Haziran 2021 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Edirne Trakya Üniversitesi’ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdik.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, üniversitelerde gerçekleşen görüşmelerde derneğimizin faaliyetleri hakkında geniş bilgiler verdi. Gelecek eğitim öğretim yılında açılacak olan uluslararası öğrenci başvuruları hakkında bilgiler aldı. Üniversitelerde eğitim gören Batı Trakyalı öğrenciler ve eğitimleri hakkında istişarede bulundu ve öğrencilerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Olumlu ve yapıcı bir atmosferde gerçekleşen toplantılar sonucunda ileriye dönük ortak çalışmalarımızın ve işbirliğimizin devam ederek artması yönünde mutabık kalındı.

Ziyaretlerimiz de bizleri eniyi şekilde ağırlayan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e, Trakya Üniversitelerin Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’a ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu