Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı Çocuklara “Karagöz ve Hacivat” Gösterisi

“Karagöz ve Hacivat” gösterisi Batı Trakyalı Türk öğrenciler için icra edildi.

Geleneksel kültürümüzün en önemli köşe taşlarından biri olan gölge oyunumuz “Karagöz ve Hacivat” gösterisi, “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi Projesi” kapsamında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin (BTAYTD) iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde Batı Trakyalı Türk öğrenciler için icra edildi.

Batı Trakya Celal Bayar Azınlık Lisesi’nde yıllarca görev almış emekli edebiyat öğretmeni Halil İbrahim Gül tarafından icra edilen gösteriye; Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı ve Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Bünyamin Bacak, BTAYTD Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, Projenin Batı Trakya Koordinatörü Mümin Mümin ve Proje Ekibi katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, projenin yapısı ve süreci hakkında genel bilgiler vererek projedeki yenilikler ve ileriye yönelik amaç ve hedeflerden bahsetti.

Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ın konuşmasından sonra söz alan YTB Başkanı Abdullah Eren ise Batı Trakya’ya verdikleri öneme ve beşinci yılına giren bu projenin Batı Trakya Türk öğrencilerin eğitimlerine olan katkısına değinerek özellikle son dönemde düzenlenen ek seminerler ve programlar ile çalışmaların gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

kaynak: demokrat gazetesi Çanakkale

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish