B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

“Batı Trakya’daki Soydaşlarımızla Buluşmak Üzere Yunanistan’dayız”

“Batı Trakya’daki soydaşlarımızla buluşmak ve ikili ilişkilerimizi ele almak üzere Yunanistan'dayız.”

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan ziyareti kapsamında özel bir ziyaret için Batı Trakya’daki soydaşlarıyla buluşmak üzere Ankara’dan hareket ederek Dedeağaç havalimanına geldi. Burada kendisini Dışişleri Bakan Yardımcısı  Sedat Önal, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu karşıladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dedeağaç’a indikten sonra twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Batı Trakya’daki soydaşlarımızla buluşmak ve ikili ilişkilerimizi ele almak üzere Yunanistan’dayız.” İfadelerini kullandı.

Buradan kara yoluyla Gümülcine’ye hareket eden Bakan Çavuşoğlu, Gümülcine Başkonsolosluğuna geldi. Başkonsolosluk dışında kendisini görüntüleyebilmek üzere dev bir basın ordusu bekliyordu. Yoğun güvenlik önlemleri altında gazeteciler hariç kimsenin Başkonsolosluğun etrafına yaklaşmasına izin verilmedi. Konuk Bakan Çavuşoğlu şu an Başkonsoloslukta ve Müftülerle bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Buradan Gümülcine’deki celal Bayar Azınlık ortaokulu ve Lisesi’ne, oradan da Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleriyle öğle yemeğinde bir araya gelmesi bekleniyor.

Son olarak Dr. Sadık Ahmet’in mezarını ziyaret edecek olan Bakan Çavuşoğlu, Atina gitmek üzere Dedeağaç havalmanında ayrılması bekleniyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish