Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Batı Trakya’da Tütün Üreticisinin Alın Terini Ne zaman Savunacaksınız?

Biz toplum olarak tütün üreticimizi önceden belirlenen çıkarcı çevrelere teslim edilmesine ne zaman “DUR” diyeceğiz? Unutmayın! Bunda hepimiz sorumluyuz! Herkes dahil! Kimse kıvırmaya kalkmasın!

Yunanistan, Batı Trakya’da Türk Azınlığı bitirmek üzere kurguladı ve uyguladığı birçok asimile plan ve politikalarının içinde, 7 bin ailenin can damarı ve bu topraklarda varlığını idame ettirecek tütün üreticilerini de kontrol altında tutmak üzere çeşitli entrikalar uygulamaya devam ediyor.

Yunanistan bunu yaparken, maşa olarak kullandığı mekanizmaları yakından takip etmekle kalmıyor, tütün üreticilerini ekonomik açıdan kontrol etmek üzere, azınlık insanının ekonomik açıdan güçlenmesini istemeyerek ve bunu önlemek üzere geliştirdiği planları yine kendi içimizden insanlarla elde ediyor.

Her toplumda “cazgırlar” vardır. Bunlar var olmaya da devam edecek. Bu “cazgırlar” sadece kendi günlük ve dünyalık yaşamlarını düşünür. Onların kendilerini Batı Trakya’da “Hilal Bıyıklı Bozkurtlar” olarak tanıtırlar ve bir bakıma bazı mercilerde de kendilerinin bu yolda yürüdüklerini süsleyip püsleyip iyi de satarlar.

Batı Trakya Türk Azınlığının kalbini oluşturan ve geleceğini asimile olmadan bu topraklarda yaşatacak tütün üreticisi yaklaşık 7 bin aile, her dönem deyim yerindeyse bazı “çakallar” “yetiştirilmiş açıkgözler” ve  Yunan devletiyle “işbrilikçiler” ne zamana kadar hüküm sürecek?

Biz toplum olarak tütün üreticimizi önceden belirlenen çıkarcı çevrelere teslim edilmesine ne zaman “DUR” diyeceğiz? Unutmayın! Bunda hepimiz sorumluyuz! Herkes dahil! Kimse kıvırmaya kalkmasın!

Tütün üreticilerinin alınteri bir patrondan, klikadan, çıkarcılardan ve çakalardan, “benim yanımda yetişti artık sıra sende” uygulamalarından soyutlanmalı ve kendisinin çıkarlarını savunma becerisine sahip kişiler tarafından desteklenmelidir. Batı Trakya’da bazı “satılmış çakallar” var oldukça, tütün üreticisi alınterinin hakkını almayacaktır! İyi gün göremeyecek ve tütünü terk ederek bu diyardan gidecek! Kısa süre önce yüzünüze karşı bunu açıkça söylemediler mi?

Gelelim aldığımız bir istihbarat haberine! Bilirsiniz biz gazetecilerin kulağı delik, haber kaynaklarının kolları uzundur. Bazıları kalemimizi kırmakla bizleri tehdit eder ve için komik yanı da ona kendisi de inanır, bazıları da Yunan devlet babasının gücünü yanında olduğunu zanneder ve öter! Öter ama kullanılır, kullanılır ve günün birinde ahirete göç ederken cenazesinde sadece 5 kişi olur ve helallik dahi alamaz! İşte bu diyarda bu insanlardan çok var. Kul hakkı yemek onların elinin kınası, kim sorarsa bunlar MÜSLÜMAN!

Almanya’nın Hannover kentinde yaşanan olaydan BİRLİK gazetesi olarak bizim haberimiz var! Olmadığını zannedenler gülünç bir şekilde yanılıyorlar. Tütün üreticilerini temsilen bir grubun bir fuarda açtığı standt da neler yaşandı onu da biliyoruz.

Batı Trakya basma tütününün tanıtımında neler yaşandığını, hangi Yunanlı tütün tüccarı, hangi ülkenin Konsolosu o gruba ne dedi onu da bizzat yakınen bilmekteyiz. Kimler gitti, neden gittiler, gittiler de ne oldu, sonuç ne, neden tütünün tanıtımını yapamadan orayı terk ettiler ve Yunanistan’a döndüler onu da biliyoruz! Bu grup bizim bölgemizden, sakın ha kimse üzerine alınmasın! Yarası olan gocunur!

Atalarımız geçmişte yine doğru birşey söylemiş, “konuşmadığımıza bakmayın, bilmediğimizden değil” demiş. Ama merak etmeyin Batı Trakya’daki ey sözde “Hilal Bıyıklı Bozkurtlar” herkes herşeyi biliyor! Kral çıplak! Aldattığınızı zannediyorsunuz, ama biz sizi biliyoruz, her adımınızdan haberimiz var! Siz aldanıyorsunuz.

Gelelim size!

Alınteri üçbeş kuruşa kartellere peşkeş çekilen, çıkarcılara boyun eğen tütün üreticisi!

Uyannnn! Silkelen! SENİ VE AİLENİN ALINTERİNİ ÇALANLAR VAR! SESİNİ YÜKSELTMEDİKÇE, HAKKINI ARAMADIKÇA BUNLARI BESLEMEYE DEVAM EDECEKSİN VE SEN AÇ KALACAKSIN!!!! ŞİMDİ DEĞİŞİM ZAMANI UNUTMA! BOYUN EĞME VE DAHASI; KORKMAAAAAA!!!!!!

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish