Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Batı Trakya’da Boykotu Engelleme Girişimi!

“Azınlık Okulları velileri olarak bizler, Cuma günü bu hakkımızı kullanacağız.”

Yunan devlet mekanizması belli ki Azınlığın boykot eyleminden ciddi rahatsızlık duymuş olacak ki, deyim yerindeyse “B” planını devreye sokuyor. Oysa vatandaşına karşı yanlış uygulamayı, Azınlığın hakkı olanı alan devletin ta kendisi.

Bu Azınlık defalarca yazdı, çizdi, Atina’ya raporlar gönderdi, “Azınlığa karşı tek taraflı uyguladığınız yanlış politikanızdan vaz geçin!” dedi, ama malesef Yunan devleti, Azınlığı tam anlamıyla asimile etmek ve Azınlığı “YUNANLI MÜSLÜMANLAR” politikası uygulayarak  bitirmek istiyor.

Ancak Atina yönetimi şunu asla unutmasın! Bu Azınlık hak, hukuk ve Anayasal hakları ve uluslararası Anlaşmalar ve ikili Anlaşmaları bu güne kadar asla ve kattiyetle ihlal etmedi, etmeyecek ve bu topraklarda barış, huzur ve birer eşit vatandaş olarak yaşamanın yollarını, hak ve hukukunu Atina’da ve Uluslararası platformlarda aramaya devam edecektir.

Eğer Atina, gerçek anlamda Yunanistan vatandaşı olan Azınlık insanını eşit ve İnsan Hakları Beyannamesi’ne uygun olarak görmek ve yaşatmak istiyorsa, Azınlık insanı ile didişmek yerine, oturup masa etrafında konuşmalıdır. Aksi halde kaybeden ülkemiz Yunanistan olacaktır.

Gelelim son entrikalarınıza!

Batı Trakya’da Azınlığa ait olan Azınlık Okullarında görev yapan bazı okul idarecileri, velilere elektronik posta üzerinden birer yazı gönderdikleri ve yarın 17 Aralık Cuma günü yapılacak olan eylemi engelleme girişiminde bulundukları ileri sürüldü.

Okul idarecilerinin velilere, Cuma günü okulların açık olacağını ve öğrencilerin okulda olacağı yönünde bilgilendirme maili gönderdiği belirtiliyor. Okul idarecileri, söz konusu mailin bazı velilerin konu ile ilgili sordukları soru üzerine kendilerine gönderildiğini ileri sürdükleri ifade ediliyor.

Azınlık Okulları Encümenler Birliği konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Azınlık Okulları velileri olarak bizler, Cuma günü bu hakkımızı kullanacağız.”

“Değerli veliler;

Bazı okul idarelerince velilere elektronik posta gönderilip Cuma günü okulun açık olacağı ve öğrencilerin okulda olacağı yönünde bilgilendirme yapılmış.

Bu kasıtlı ve kafa karıştırmak için gönderilmiş olan bir elektronik postadır. Kaldı ki, biz öğretmenler okula gitmesin, okul kapatılacak demedik, biz öğrencilerimiz okula gitmesin çağrısında bulunduk ve velilerimizden beklentimiz cuma günü bu çağrıya uyarak çocuklarını okula göndermemeleridir.

Ayrıca hatırlatmak isteriz ki, haksız uygulamalara herkesin barışçıl bir şekilde tepki gösterme hakkı vardır. Azınlık Okulları velileri olarak bizler, Cuma günü bu hakkımızı kullanacağız.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish