Batı Trakya Haber

Başkonsolos Ömeroğlu Soydaşlarıyla Bayramlaştı

Başkonsolos Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu soydaşlarıyla bayramlaştı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunda geleneksel olarak yapılan bayramlaşma töreni Covid-19 pandemisi dolayısıyla bu yıl da gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

Başkonsolos Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu, Konsolos Neslihan Altay ve Başkonsolosluk çalışanları bayramlaşmaya gelen misafirleri Başkonsolosluk bahçesinde açık havada karşıladı.

Bayramlaşma törenine Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif , Milletvekili ve Belediye Başkanlarının yanısıra azınlık kurum ve kuruluş Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Kardeş kuruluşların Başkanları GTGB’de bayramlaştı

İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Asbaşkan İsmet Tüccar, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki Bayramlaşma törenine katıldı.

Daha sonra ise İTB Başkanı Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne (GTGB) geçerek burada kardeş dernekler GTGB ve Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) başkanlarılya bayramlaştı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu