Yunanistan Haber

Bankada Kiralık Kasaları Soydular!

Bir banka şubesinde vatandaşların kiraladığı kasalar soyuldu. İçinde oldukça yüklü miktarda para ve altın olduğu belirtiliyor.

Bir banka şubesinde vatandaşların kiraladığı kasalar soyuldu. İçinde oldukça yüklü miktarda para ve altın olduğu belirtiliyor.

Atina’da Neo Psihiko semtinde Kifissias Caddesi’nde bir bankanın bodrum katındaki kiralık kasalar soyuldu. İlk belirlemelere göre mağdur sayısının 4 kişi ve Atina’nın tanınmış varlıklı aileler olduğu belirtilirken, özellikle seçilen söz konusu kasalarda önemli miktarda para, altın ve mücevher takılar olduğu ifade ediliyor.

Olayın 13 Kasım’da 1 kasanın içindeki paraların kaybolmasının ortaya çıkmasıyla patlak verdiği belirtiliyor. Diğer kasaların da kontrol edilmesine başlandıktan sonra, diğer kasalarda da ciddi rakamların konuşulduğu para ve mücevherlerin eksik olduğunun ortaya çıktığı ifade ediliyor. Kiralık kasaların magdurlarının özellikle Psihiko semtinde ünlü zengin işadamlarının eşlerine ait olduğu belirtiliyor.

Yaşanan bu hırsızlığın aydınlatılması için polis ve banka yöneticileri ve özel dedektifler tarafından, hırsızlığın yaşandığı banka şubesinde bir iç denetimin başlatıldığı ve güvenlik kameralarından 24 saat kapalı sistem ile elde edilen videoların tek tek incelenme çalışmalarının devam ettiği ifade ediliyor.

Polis ekipleri, olayın yaşandığı banka şubesinin içeriden bilgiye sahip bir veya birden fazla kişilerin olaya karışması olasılığının araştırıldığı belirtiliyor.

Polis ekiplerince, bu olayın basit bir soygun olmadığını, filmlerdeki gibi planlanmış bir hırsızlık vakası ile karşı karşıya olduklarını, dolayısıyla da araştırma soruşturmanın derinlemesine yapılarak, banka personelinin olası bir küçük yanlışının dahi olayı aydınlatmaya yardımcı olacağı düşünülüyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish