Yunanistan Haber

Bakan Açıkladı, Anaokul, İlkokul ve Kreşler Ne Zaman Kapanacak

1 Haziran tarihinde derslere başlayacak olan okullar 26 Haziran tarihinde son bulacak.

Yunanistan Milli Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameos düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin karşısına geçti ve 1 Haziran tarihinden itibaren ülke genelinde hizmet vermeye başlayacak olan Kreşler, Anaokul ve İlkokulların işleyiş şeklini ve okulların yaz tatili döneminin ne zaman başlayacağını açıkladı.

Bakan Kerameos, 1 Haziran tarihinde derslere başlayacak olan okulların 26 Haziran tarihinde son bulacağını açıkladı. Her sınıfta maksimum 15 öğrenci bulunacağını dile getiren Bakan Kerameos, öğrecilerin arasındaki mesafenin de 1.5 metre olacağını söyledi.

Sınıfların günde iki defa temizlenerek dezenfekte edileceğinin altını çizen Bakan Kerameos, “açık okul olmadan normale dönüş olamaz” dedi ve ekledi. “Topu topluma atmıyoruz. Görevimizi yapıyoruz ve hepimizin büyükler ve küçüklerin, yavaş yavaş yeni normlara geri dönmesini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlköğretim ve anaokulları 1 Haziran Pazartesi günü tekrar açılacak ve 26 Haziran Cuma gününe kadar (15 Haziran yerine) uzatılacak.

Okul ve kreş sınıfları aynı anda 15 öğrenciyle ve aynı yönde olması gereken masalarda 1,5 metre mesafeyle çalışacaktır. Her sınıfta dezenfektan bulunacak.

Sınıf içinde öğrenciler 15’i aşarsa, 2 gruba ayrılacak ve birinci grup Pazartesi-Çarşamba-Cuma, ikinci grup ise Salı-Perşembe derslere girecek. Bir sonraki hafta ise hafta tam tersi şekilde faaliyet gösterecek. Sınıftaki öğrenciler 15’i geçmez ise o zaman normal sınıf öğrencilerine her gün ders olacak.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu