Batı Trakya Haber

Aydın Ömeroğlu Hayatını Kaybetti

Batı Trakyalı gazeteci-yazar “Diyalog” gazetesi sahibi Aydın Ömeroğlu hayatını kaybeti.

Yakalandığı amansız hastalık ile uzun zamandan beri mücadele eden ve yaşam savaşı veren Batı Trakyalı gazeteci-yazar “Diyalog” gazetesi sahibi Aydın Ömeroğlu hayatını kaybeti.

Aslen İskeçe ilinin Horozlu köyünden olan ve uzun yıllar Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan ve emekli olduktan sonra da son yıllarda Horozlu ve Gümülcine’de yaşayan Aydın Ömeroğlu, 5 Ekim 2020 Pazartesi sabah saatlerinde yaşama veda etti.

Aydın Ömeroğlu’nun cenazesi 6 Ekim 2020 Salı günü ikindi namazınından sonra Gümülcine Kırmahalle’deki evinden kaldırılarak Mastanlı mezarlığında toprağa verilecek.

Aydın Ömeroğlu’nun “Diyalog” gazetesinin yanısıra, “Lozan Barış Konferansı’nda Batı Trakya Türkleri ve İstanbul Rumları”, “İskeçeli Devrimci Aydın’ın Onur Mücadelesi”, “Osmanlı’dan Günümüze Batı Trakya Türkleri”, “Türk Devleti ve Rum Patrikhanesi: Kim Kimin Dostu?”, “Batı Trakya Türkleri’nin Bölge Ekonomisindeki Yeri ve Geleceği”, “Türk Devriminin Batı Trakya Türklerinin Azınlık Yaşamına Etkisi”, “Demokratikleşme Sürecinde Halifelik Sorunu”, “Batı Trakya Türkleri ve Gerçek” ve “Halkçı Karma-Ekonomi Modeli”nin de bulunduğu pekçok kitabı da bulunuyor.

BİRLİK Gazetesi ailesi olarak merhum Aydın Ömeroğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu