Yunanistan Haber

Avusturya İçişleri Bakanı Nehammer Meriç Sınırına Geliyor

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer 25-26 Ağustos Salı ve Çarşamba günü Atina’ya bir ziyaret gerçekleştirecek.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer 25-26 Ağustos Salı ve Çarşamba günü Atina’ya bir ziyaret gerçekleştirecek. Bakan Nehammer Atina’da başbakan Kiriakos Miçotakis ve Vatandaşı Koruma Bakanı Mihalis Hrisohoidis, Göçmenlik ve İltica Bakanı Notis Mitarakis ile görüçecek. Görüşmede mülteci ve göçmenlerin sorunu masaya yatırılacak.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer Atina temaslarının ardından Mihalis Hrisohoidis, Göçmenlik ve İltica Bakanı Notis Mitarakis ile birlikte Meriç (Evros) bölgesine gelerek Meriç bölgesinde sınır boyu ve göçmenlerin tutulduğu merkezde incelemelerde bulunacak.

Atina’daki görüşmelerin konusu, kuruluşunun geçtiğimiz günlerde Viyana’da gerçekleştirdiği Uluslararası Bakanlar Konferansında kararlaştırılan yeni “Göç Politikası Koordinasyon Platformu” çerçevesinde Avrupa Birliği’nin dış sınırların korunmasına daha fazla destek olunması ele alınacak.

Çalışmalar dört kilit noktayı koordine etmeye odaklanacak: Dış sınırların korunmasında işbirliği, sığınmacı göçmenlerin geri dönüşü, insan tacirleriyle mücadele ve daha hızlı ve daha verimli sığınma prosedürleri oluşturma konuları da ele alınacak.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish