Yunanistan Haber

Atina’dan Ermenilere Tıbbi Yardım

“Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” (LEFED) merkez Atina ofis tarafından Ermeni mültecilere tıbbi malzeme yardımında bulundu.

Yunanistan’daki “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” (LEFED) merkez Atina ofis tarafından Ermeni mültecilere tıbbi malzeme yardımında bulundu.

Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan savaş nedeniyle evlerini terk ederek Ermenistan’a kaçan Ermenilerin yardımına, Yunanistan’daki “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” (LEFED) merkez Atina ofisi yetişti.

LEFED merkez Atina ofisi görevlileri, Atina’daki Ermeni Kilisesi ile görüştükten sonra, topladıkları ilaç ve tıbbi malzemeleri 6 Aralık Pazar günü Atina’daki Ermeni Kızıl Haç merkezine teslim etti.

LEFED merkez Atina yönetim kurulu tarafından şu açıklama yapıldı:

“Kardeştik, kardeş kalacağız”

“Sorumluluk ve insanlık duygusuyla LEFED Atina, binlerce yıldır birlikte olduğumuz ve sevdiğimiz, ortak bir tarihe sahip olduğumuz Ermeni kardeşlerimize yardım etmeden olamazdık.

Yunanlılar, Küçük Asya, Pontus, Doğu Rumeli, Kıbrıs ve Doğu Trakya’da olduğu gibi, atalarımızın binlerce yıl ikamet ettikten sonra evlerini terk etmek zorunda kaldıklarında sığınmanın ne olduğunu da biliyorlar. Ermeni kardeşlerimize barış ve her şeyin iyi olmasını dileriz. Biz her zaman kardeştik ve hep kardeş olacağız.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish