Yunanistan Haber

Atina’da FETÖ Şebekesi Operasyonu

Yakalanan 5 FETÖ’cünün Atina’yı bir üs gibi kullandıkları ortaya çıktı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen operasyonda 5 FETÖ üyesinin yakalandığı belirtildi.

Yakalanan 5 FETÖ’nün Atina’yı bir üs gibi kullandıkları ortaya çıktı. Yakalanan FETÖ’cülerin, Yunanistan’a kaçak yollardan giriş yapanları Atina üzerinden sahte evraklarla Avrupa Birliği’nin değişik ülkelerine gönderdikleri ortaya çıktı.

Son günlerde büyük gizlilik içinde Atina’nın Kipseli semtinde  Emniyet Teşkilatı ve Gizli Servis ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları operasyonda yaklaşık bir ay önce Meriç Nehri’nden Yunanistan’a geçen 5 FETÖ üyesinin yakalandı. Yakalanan teröristlerin cep telefonlarında 500 sahte seyahat belgesi olduğu ortaya çıktı.

Son üç aydan bu yana Atina’da yaşayan ve Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a girdikleri belirlenen FETÖ’cülerin üzerlerinde ve kaldıkları evde yapılan aramalarda, beşinin de sahte kimliklerinin olduğu ve bu kimliklerde Romanya ve değişik Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları olarak görünüyorlardı.

Yunan polisi, gözaltındaki 5 kişinin Türkiye’den Avrupa Birliği ülkelerine kaçmaya çalışan FETÖ üyelerine destek olan bir şebeke üyesi olduklarından şüpheleniyor.

Yakalanmalarının ardından Yunan Polis Teşkilatı (ELAS) ile Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP) söz konusu 5 FETÖ’cü hakkında kapsamlı soruşturma başlattı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu