Yunanistan Haber

Askeri Personelden “Kışlada Yemeği Kestiler” Şikayeti

Kışlada yemek kesilince Panhelenik Askeri Dernekler Federasyonu (POMENS) Savunma Bakanlığı'na mektup yazdı.

Panhelenik Askeri Dernekler Federasyonu (POMENS), Ege ve Akdeniz’de süren durum nedeniyle Silahlı Kuvvetler personeli bir aydır tetikte iken kendilerine sunulan günlük yemeğin 13 Ağustos tarihinde aniden kesilmesinden dolayı Milli Savunma Bakanlığı’nın siyasi kadrosuna şikayetçi oldu.

Ege ve Akdeniz’deki durumdan dolayı ordunun yüksek seviyeli hazırlık konumuna geçmesinden dolayı askeri personel kışladan ayrılmıyordu ve yemek ihtiyacı kışla içinde karşılanıyordu. Ancak 13 Ağustos tarihinde durum değişti ve askeri personele verilen günlük üç öğün yemek aniden kesildi. Pesonele kendi imkanlarıyla ulaşımı sağlayarak yemek ihtiyaçlarını sağlamak üzere kısa süreliğinde kışladan ayrılarak evlerine gitmelerine izin verildi. Uygulamadan mağdur ve şikayetçi olan görevli personel bu durumu Panhelenik Askeri Dernekler Federasyonu’na bir mektupla iletti.

Bunun üzerine derhal devreye giren Panhelenik Askeri Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Bakan Yardımcısı Alkiviadis Stefanis ve Genel Sekreter Antonios İkonomu’ya bir mektup gönderdi. Gönderilen mektupta, “Panhellenik Askeri Dernekler Federasyonu – POMENS, meslektaşlarımızın psikolojisi ve moralleri üzerinde neden olduğu olumsuz etkilerden kaçınmak için acil müdahalenizi ve bu ciddi sorunun çözülmesini talep etmektedir.

Meslektaşlarımızın kışla içinde mesai saatleri ve dışında, hafta sonları ve tatil günlerinde kışla içinde çıkan yemekten beslenme hakları var, ancak kurum meslektaşlarımızın bu temel haklarını karşılamaya özen göstermedi. Sonuç olarak, alarm durumunda olan tüm meslektaşlarımız, 15 Ağustos Cumartesi günü, Epirus, Selanik, Evros ve diğer yerlerdeki ordu birliklerinden bazıları kendi imkanlarıyla 40 kilometreye kadar mesafe katederek yemek için evlerine gitmek durumunda kaldılar.” İfadelerine yer veriliyor ve bu durumun bir an önce çözülmesi için Milli Savunma Bakanlığı’nın siyasi kadrosuna çağrıda bulunuluyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu