Yunanistan Haber

Arazi Kavgasında Silahlar Konuştu, İki Kişi Öldü!

Arazi kavgası yüzünden silahlar çekildi ve iki kişi yaşamını yitirdi.

Yunanistan’da herkes bu kanlı olayı konuşuyor. Girit’te arazi kavgası yüzünden silahlar çekildi ve iki kişi yaşamını yitirdi.

Girit yerel basında çıkan haberlere göre bu kanlı olay şöyle gelişti: Her şey gece saat 22:00’dan kısa bir süre sonra Perahori köyü kahvesinde başladı. 30 yaşındaki Yorgos Ksiluris ve 63 yaşındaki bir kişinin oğlu arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden şiddetli bir kavga çıktı. 30 yaşındaki kişi saldırıya uğradı, orada bulunanların müdahalesiyle iki adamın arasındaki kavga geçici olarak yatıştırıldı. Ancak olay burada bitmedi.

Saldırıya uğrayan 30 yaşındaki Yorgos Ksiluris biraz sonra elinde silahla geri döndü ve 63 yaşındaki Lefteris Kalomiris bir kötülük yaşanmaması için iki gencin arasına girdi, ancak ne olduysa o anda oldu ve silah patladı, kurşun 63 yaşındaki Lefteris Kalomiris’e isabet etti. Babasının cansız bedeninin yere yığıldığını gören genç belinden çıkardığı silahla 30 yaşındaki Yorgos Ksiluris’in üzerine 6 veya 8 el ateş ederek vurdu. Orada bulunan bir başka genç de kurşunların sekmesiyle ayağından yaralandı.

30 yaşındaki Yorgos Ksiluris’i vuran 63 yaşındaki Lefteris Kalomiris’in oğlu derhal olay mahallinden uzaklaştı ve gecenin karanlığından faydalanarak kayıplara karıştı. Ancak son gelen haberlere göre aranan gencin polise teslim olduğu belirtiliyor.

Böylece Girit’te silahların konuştuğu arazi kavgası geride iki ceset bırakmış oldu. Şimdi tüm Yunanistan basını bu olayı yazıp çiziyor. Öyle ki Girit adası sıklıkla silahların açıktan kullanılmasıyla gündeme geliyor.

Ölen 63 yaşındaki Lefteris Kalomiris kimdi?

Anogia Belediyesine bağlı Perahori köyünde yaşanan ölümcül çatışmada iki ölüden biri olan Lefteris Kalomiris, Girit genelinde sevilen “nazik mantinadacı” (Girit beyiti okuyan sanatçı) olarak biliniyordu. Folklor üzerine birçok televizyon ve radyo programlarında yer almıştı ve Yunanistan’ın birçok bölgesinde çok popüler biriydi. Ölümü Girit adasını ve sevenlerini yasa boğdu.

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish