Batı Trakya Haber

“Anavatanımıza Teşekkür Ederiz”

"Bize verdikleri destekler ile yanımızda olduklarını hissettirdikleri için teşekkür ederiz."

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, yaptığı yazılı açıklamayla geçtiğimiz hafta Batı Trakya’yı ziyaret eden T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın ziyaretinden dolayı duyulan memnuniyeti belirterek teşekkür etmiştir.

Açıklama aynen aşağıdaki gibidir:

AÇIKLAMA

“T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn. Yavuz Selim KIRAN’ın bölgemize 5 – 6 Mayıs tarihleri arasında yapmış olduğu ziyaretten dolayı gerek azınlığımız gerekse Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu olarak müteşekkiriz. Azınlığımız açısından yaşanan son gelişmeleri kendileri ile istişare etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Anavatan Türkiye’nin, Batı Trakya Türkleri adına sıcak, samimi ve kucaklayıcı tutumunu, her zaman ve her konuda bize verdikleri destekler ile yanımızda olduklarını hissettirdikleri için teşekkür ederiz.

Son olarak, Ramazan ayının son günlerini idrak etmemizden ve Ramazan Bayramına sayılı günler kalmasından dolayı, şimdiden başta Batı Trakya Türk Müslüman toplumu olmak üzere, Anavatan Türkiye ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish