Yunanistan Haber

Anaokullarında, İlkokullarda Eylül’den İtibaren Neler Değişiyor?

Anaokullarına, İlkokullar ve Ortaokullara beceri laboratuvarları dahil ediliyor.

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandığı üzere Meclis’te görüşülmekte olan İçişleri Bakanlığı yasa tasarısında, beceri atölyelerinin evrensel olarak uygulanması ve eğitimin sona ermesi gibi Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı’nın sorunlarına ilişkin düzenlemeler yer alıyor.

Özellikle, 2021-2022 öğretim yılından itibaren yürürlükte olan 1-3. Maddeler gereği, ülke genelinde Anaokullarına, İlkokullar ve Ortaokullara beceri laboratuvarları dahil ediliyor. Anaokulunda İngilizce dil etkinliklerinin yanı sıra, İlköğretim ve Anaokulu müfredatında yer alan beceri laboratuvarlarının öğretim modülünün zaman dağılımı ise ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

  1. Madde ise, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için ilköğretimdeki derslerin 25 Haziran’da sona ermesi ve eğitim yılının da 30 Haziran’da sona ereceği belirtiliyor.
  2. Madde, özellikle Batı Trakya’daki Azınlığın, Rodos ve İstanköy’de (Kos adası) yaşayan Müslümanlar ve Atina’da ikamet eden (Yunanlılar ve yabancılar) Müslüman vatandaşların cenazelerindeki defin prosedürlerine ilişkin bir sorunu çözmeyi amaçlamaktadır.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish