Yunanistan Haber

Amerikalılar’ın Dedeağaç İlgisi Yoğunlaşıyor

ABD Başkonsolosu Elisabeth Lee, Meriç (Evros) Sanayi Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

ABD’nin Atina Büyükelçiliği’nden David Burger ve Selanik’teki yeni ABD Başkonsolosu Elisabeth Lee, Meriç (Evros) Sanayi Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Her iki diplomat için de bu, Dedeağaç’a yapılan ilk ziyaretti ve Oda başkanı Hristodulos Topsidis tarafından kendilerine Meriç (Evros) ili iş potansiyeli ve beklentiler hakkında bilgi verildi, aynı zamanda Amerikan yatırım ilgisinin odaklandığı Dedeağaç kenti hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Oda Başkanı Topsidis, Meriç (Evros) Sanayi Ticaret Odası’nın yenilikçi fikrine vurgu yaparak, Oda’nın bölümleri (İhracat, İmalat, Ticaret, Hizmetler ve Turizm), bölgenin karşılaştırmalı avantajları ve Oda’nın eylem eksenleri hakkında heyete bilgi verdi.

Görüşmede Dedeağaç’ın büyük dinamiklerine dikkat çeken Amerikalı diplomat Burger, “Bizi ortağınız olarak kabul edin” yorumunu yaptı ve Dedeağaç Limanı dışında başka sektörlerde de Amerikan yatırım ilgisinin olacağı ümidini dile getirdi.

Başkonsolos Elisabeth Lee ise, Oda’nın faaliyetlerine büyük ilgi gösterdi, kadın girişimciliğini destekleme ihtiyacına dikkat çekti ve bölgeyi defalarca ziyaret edeceğini kaydetti.

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Topsidis memnuniyetini dile getirerek, “Amerika’nın Dedeağaç Limanı’na ilgisi devam ediyor ve bu bağlamda bölgemizin başka bir kalkınma karakterine sahip olacağına, başka bir kalkınma perspektifine sahip olacağına, fırsatlar verileceğine inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu