Batı Trakya Haber

Amatör Balık Avcılığı Ne Zaman ve Ne Şekilde Serbest

Balık avının ne zaman ve hangi şartlar altında serbest olduğuna açıklık getirildi.

İskeçe ili Porto Lagos Liman Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, amatör balıkçılık avının ne zaman ve hangi şartlar altında serbest olduğuna açıklık getirildi.

Buna göre;

Resmi Gazete’de belirtildiği üzere ve ilgili birimize yönelik gelen karardan sonra amatör balıkçılık konusundaki uygulama şu şekildedir.

Teknede yer alacaklar arasında minimum bir buçuk (1,5) metre mesafeye uyulmasının yanı sıra, maske kullanımı şartıyla, sekiz (08) metreye kadar bir deniz aracı kullanılarak balıkçılık yapılmasına izin verilmektedir.

Ayrıca, öngörülen önlemlere uyulması şartıyla (maske kullanımı, dolaşım belgesi ve belirlenen saatlere uyarak vb.) kıyıdan balıkçılığın yanı sıra su altı dalış balıkçılığın yapılmasına da izin verilirmektedir.

Resmi Gazete’nin 3. maddesinin 2. Paragrafı ve (Θ) bölümüne göre, kişilerin ikamet ettikleri yerden (Evlerinden) balıkçılık yapacakları kıyıdaki noktaya kadar veya şahsına ait deniz aracına kadar ulaşımları yaya veya bisikletle yapılması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi almak isteyenler, 25410 96666 numaralı telefondan (dahili 111) Porto Lagos Liman Bürosu ile iletişime geçebilirler.

Not ve dikkat!!: Kişilerin ikamet ettikleri bölgeden hareket alanlarına yönelik 2 km mesafe kısıtlaması halen devam etmektedir. Balık avına gidecek olanların denize 2 km’den uzaklıkta ikamet etmemeleri, denize 2 km mesafede olmaları gerekmektedir. Aksi halde cezai işlem uygulanacaktır.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu