Yunanistan Haber

Altı Oda Başkanı Ekonomide Tehlike Çanlarını Çalıyor

Drama’dan Dedeağaç’a kadar faliyet gösteren altı Sanayi Ticaret Odası Başkanları tehlike çanlarını çalıyor.

Drama’dan Dedeağaç’a kadar faliyet gösteren altı Sanayi Ticaret Odası Başkanları tehlike çanlarını çalıyor.

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nde faliyet gösteren altı Sanayi Ticaret Odası’nın başkanları DMT Eyalet Başkanı Hristos Metios’a bir talep yazısı gönderdiler.

Kavala Sanayi Ticaret Odası Başkanı Markos Dembas, Drama Sanayi Ticaret Odası Başkanı Stefanos Georgiadis, İskeçe Sanayi Ticaret Odası Başkanı Stelios Moraitis, Rodop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Andonis Gravanis, Meriç (Evros) Sanayi Ticaret Odası Başkanı Hristodulos Topsidis, DMT Eyalet Başkanı Metios’a gönderdikleri talep içerikli yazıda, 2021 yılını ilgilendirecek yeni bir iş destek programı hazırlama prosedürlerini hemen başlatmaya davet ediyorlar. Bunun gerekçesi ise, Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nde faliyet gösteren işletmelerin Koronavirüs salgınından dolayı ekonomik açıdan ciddi anlamda olumsuz yönde etkilendikleri ve öngörüldüğü üzere ekonomik çöküşün 2021 yılında da büyük olasılıkla devam edeceğinden dolayı bir an önce önlem alınması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Altı Oda Başkanının Metios’a gönderdiği yazıda, “Sorunlar çok büyük ve sürekli artıyor, bu felaketle yüzleşmek için tüm kurum ve kuruluşların işbirliğine ihtiyaç var. Bölgemizde faliyet gösteren 40.000 işletmenin sesi olarak sizleri önlem almaya davet ediyoruz” ifadelerine yer veriliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish