Yunanistan Haber

Altı Aydan Beri Ödenmiyorlar!

"Evros sınırındaki Güvenlik Bölgesi Kapsamı (ZAP) içindeki askerler altı (6) aydan fazla bir süredir kendilerine ödeme yapılmıyor.”

Meriç (Evros) sınır bölgesindeki askeri birliklerde görev yapan personelin sınır çizgisinde devriye nöbetleri için altı aydır ödenmedikleri belirtiliyor.

Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği (Ε.Σ.Π.Α.Μ /Θ) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “meslektaşlarımız tarafından göç akışını önlemekte verilen hizmetlerinin karşılığının ödenmemesi ile ilgili olarak Evros (Meriç) ili milletvekillerine bir mektup göndermiştir. Evros sınırındaki Güvenlik Bölgesi Kapsamı (ZAP) içindeki askerler altı (6) aydan fazla bir süredir kendilerine ödeme yapılmıyor.” İfadeleri yer alıyor.

Açıklamada özetle şu ifadelere yer veriliyor:

“Sayın Milletvekilleri;

Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği (Ε.Σ.ΠΕ.Α.Μ/Θ), Silahlı Kuvvetlerde görev yapanlara son yıllarda göstermiş olduğunuz özel hassasiyeti bilerek, ordu personelinde hüküm süren yoğun tatminsizlik havasını sizlere aktarmaktadır. Evros vilayetinde görev yapan Silahlı Kuvvetler personeli, göçmen akışlarını önlemek için verdikleri hizmetlerin ödenmemesini memnuniyetsilikle karşılamaktadır.

Özellikle şu birliklerde görev yapan meslektaşlarımız:

  1. 12. Mekanize Piyade Tümeni.
  2. 16. Mekanize Piyade Tümeni.
  3. 50. Mekanize Piyade Tugayı.

Güvenlik Kapsama Bölgesi (ZAP) dahilinde, ülkemize yönelik gelen yasa dışı göç akışını önlemek için hizmet veren meslektaşlarımız altı (6) aydan fazla süreyle ödenmemiş durumda bulunmaktadırlar.

Aynı durumun 2020’nin ilk yarısında yaşandığı ve sorunun Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği (Ε.Σ.ΠΕ.Α.Μ/Θ), tarafından hazırlanan raporu sonrasında, Evros Parlamento Milletvekili sayın Hristos Dermecopulos tarafından Milli Savunma Bakanı sayın Nikolaos Panagiotopoulos’a sunulmasının ardından çözüldüğünü hatırlayalım.

Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği olarak, bu kritik alanda görev yapan Silahlı Kuvvetler mensuplarının, bizleri korumak için her türlü çabayı göstererek “cezalandırılmaması” için desteğinizi umuyoruz.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu