Yunanistan Haber

7 Uçak Ve Personel Konuşlandı

336. Avcı Filonun destek personeli, pilot ve çeşitli uzmanlık alanlarından teknisyenler Larissa (Yenişehir) Hava Üssü'ne ulaştı.

  1. Avcı Filonun destek personeli, pilot ve çeşitli uzmanlık alanlarından teknisyenler, ardı ardına C-17A nakliye uçakları uçuşlarıyla Larissa (Yenişehir) Hava Üssü’ne ulaştı.

ABD Hava Kuvvetleri’nin 336. Avcı Filosu, 4. Avcı Kanadından 7 adet F-15E Strike Eagle uçaklarının, ABD’nin Avrupa-Afrika Hava Kuvvetleri Komutanlığının öncülüğünde düzenlenecek Castle Forge (Kale Oluşturma) tatbikatına katılmak üzere Yunanistan’ın Larissa Hava Üssü’ne geldiğini belirtti.

Toplamda yaklaşık bir ay sürecek olan söz konusu ortak eğitime Yunanistan ve ABD güçlerinin yanı sıra Bulgaristan ve Romanya’dan da güçler katılacak.

Yunanistan Silahlı Kuvvetlerin Kara, Hava ve Deniz kuvvetlerinden birimlerin katılımının yanısıra, ayrıca Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın (GEETHA) Özel Kuvvetler Savaş Komutanlığı ile aşağıdaki eğitimler icra edilecek:

-Karmaşık savunma ve saldırı hava taktikleri.

– Hava desteği ile Joint Terminal Attack Controller (JTAC) ateşlenen saldırıları yönetmek.

-Hava savaşı.

-Koruma – karada ve denizde hedeflere saldırı.

– Deniz kuvvetlerinin desteği ile saldırı.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı (GEETHA) tarafından yapılan açıklamada, “konuşlanma ve planlanan ortak eğitimler, daha geniş Doğu Akdeniz bölgesi ve Bakanlar’da güvenlik ve istikrara katkıda bulunmak amacıyla iki ülkenin Silahlı Kuvvetlerinin sürekli olarak geliştirilmiş çok düzeyli askeri işbirliği çerçevesinde yürütülüyor.” İfadelerine yer veriliyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish