Yunanistan Haber

“7. Tugay Kapatılmayacak, Aksine Bölgede Personel Sayısı Arttırılacak”

“Provatonas-Tihero bölgesi ek personel ile güçlendirilecek, subaylarımız çoğaldı ve bunların çoğu Evros'a gelecek.”

Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Koyunyeri (Provatonas) köyündeki 7. Tugay’ın kapatılmayacağını, aksine Provatonas-Tiheros bölgesinde personel ve malzemelerin arttırılacağına işaret ederek Sofulu (Sufli) Belediye Başkanı Panagiotis Kalakikos’un ve bölge halkının endişelerine yanıt verdi.

Başbakan Miçotakis ve ekibine iki günlük Evros ziyaretinde eşlik eden Savunma Bakanı Panagiotopulos, sınır bölgesine inşa edilmeye başlanan yeni metal çitin yapımı ve özellikleri ile ilgili yerel halkın endişelerine gerek olmadığını dile getirdi ve bilgi verdi.

Başbakan Miçotakis’in sınır bölgesindeki ziyareti sonrasında Ferecik (Feres) Belediye binasında Savunma Bakanı Panagiotopulos ve Genelkurmay Başkanı Floros’un da katılımıyla yapılan kapsamlı toplantıda, önümüzdeki iki ay içinde 7. Tugay’ın kapatılmasına yönelik bir kararın alınmayacağı, ancak Savunma Bakanı Panagiotopulos’un yakın gelecekte bölge halkı temsilcileri ile bir görüşme yapılacağına dair taahhüt verildi.

Bakan Panagiotopulos toplantıda, “Provatonas-Tihero bölgesi ek personel ile güçlendirilecek, subaylarımız çoğaldı ve bunların çoğu Evros’a gelecek” diyerek, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nde başlatılan yeni yapılandırma kapsamında Meriç sınır bölgesinde askeri gücün arttırılacağının sinyalini verdi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu