Yunanistan Haber

10 Tabanca ve 8000 Uyuşturucu Hap Satarken Yakalandı

Polis memuruna 8.000 uyuşturucu hap, 10 tabanca ve 6 mermi satmaya kalkınca yakayı ele verdi.

Polis memuruna 8.000 uyuşturucu hap, 10 tabanca ve 6 mermi satmaya kalkınca yakayı ele verdi.

Meriç (Evros) Gemiciköy (Gemisti) bölgesinde yabancı uyruklu bir şahıs 14.000 Euro karşılığında Gümülcine Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele ekibinde görevli bir Polis memuruna 8.000 uyuşturucu hap, 10 tabanca ve 6 adet mermi satmaya kalkınca yapılan operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Özellikle, Yunanistan’da silah ve uyuşturucu ticareti yapan bir çetenin faaliyetlerini kapsamlı bir şekilde takibe alan Kuzey Yunanistan’daki Emniyet Teşkilatı ekipleri, önceden planlanan organize bir operasyonun yapılması için düğmeye bastı ve çete üyesini Meriç (Evros) Gemiciköy (Gemisti) bölgesinde kıskıvrak yakaladı.

Daha spesifik olarak, söz konusu çeteye yönelik uygun soruşturma eylemleri bağlamında, daha önce Yunanistan’a yasa dışı yollardan giren yabancı uyruklu şahıs, alıcı gibi davranan bir polise silah ve uyuşturucu hapları satmak üzere randevu ile buluşma ayarlandı, buluşma yerine giden şahıs, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alındı.

8.000 uyuşturucu hap ve silahlar ve mermilere el konulurken, yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlem yapıldıktan sonra Rodop Savclığı’na sevk edildi.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu