Batı Trakya Haber

Ziyaretler İyi De, Verdiğiniz Hizmeti Anlatabilir Misiniz?

Ziyaretler iyi de, özellikle Azınlık insanına eğer hizmet verdiyseniz bir zahmet anlatabilir misiniz?

Ziyaretler iyi de, özellikle Azınlık insanına eğer hizmet verdiyseniz bir zahmet anlatabilir misiniz?

Ziyaretler vatandaşa hizmet değil, sadece seçimden seçime reklam amaçlı, Azınlığın oylarını alabilmek için yapılan süslemelerdir. Dolayısıyla ziyaretler iyi de, özellikle Azınlık insanına eğer hizmet verdiyseniz bir zahmet anlatabilir misiniz? Azınlık insanı bunu siz Belediye yöneticilerin ağzından duymak istiyor.

Yorgos Petridis’i desteklediniz başkan koltuğuna oturttunuz, buraya kadar her şey normal, ama Azınlık insanı bir marifetini, hizmetini faydasını göremedi. Şimdi artık Petridis kenarı çekildi ve “varisi” olan Garanis’i ortaya attı ve siz bu defasında da Garanis’in peşinden koşuyorsunuz. Peki Yannis Garanis ve sizler yıllarca Petridis ile birlikte değil miydiniz? Şimdiye kadar ne hizmeti verdiniz de bundan sonra ne vereceksiniz?

Evet, Batı Trakya’da seçim dönemlerinde her şey bir fotoğraf karesine sığdırılmaya çalışılıyor. Ne için? Azınlık insanının oyunu alabilmek için. Yıllarca hep böyle oldu. Azınlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret edilerek halkımızın inanacağını, kandıracaklarını düşünerek ve hesaba katarak yapılan süslemeler taktiği ile oy koparmak, Belediye yönetimini almak ve bir 4 sene daha her ay işi garantiye bağlamak.

“Vatandaşlar Toplumu” (Kinonia Politon) Gümülcine (Komotini) Belediye Başkan adayı Yannis Garanis ve Listesinde yer alan azınlıktan adaylar BAKEŞ’e ve onun Başkanı sabık Milletvekili Ahmet Hacıosman’a bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Halk şunu merak ediyor; BAKEŞ orada hep vardı, “Vatandaşlar Toplumu” (Kinonia Politon) Gümülcine (Komotini) Belediye Başkan adayı Yannis Garanis BAKEŞ’i başka defa ziyaret etti mi? Etmediğini ben biliyorum ve halkımız da çok iyi biliyor. Bir soru daha; peki şimdi kimin önerisiyle ve neden?

Bu yazımı uzun tutmayacağım, çünkü artık insanları bu tür zayıf tutarsız yersiz politikalarla kandıramazsınız.

Neden mi?

Eğer halkımız halen köylerde ve şehirde çamurların içinde yürüyorsa,

Mezarlığın içinde derme çatma konulan bir depodan su içiyorsa,

Uzatılan bir plastik boruyla köye içme suyu getiriliyorsa,

Belediye yönetimi “ayrımcılık” yaparak çocuklarımız Azınlık okullarında kışın yakıtsız bırakıyorsa,

Kurbanlıklarımızı Belediye’ye ait halk pazarında satarken binlerce euro cezaya maruz kalıyor ve satamıyorsa,

Eski Cami’nin yanında bulunan mezarlığın üzerine tuvalet yapılmak isteniyorsa,

Yenice Mahalle’de 80 aile evlerini şehir planı aldı alacak heyecanı ve düşüncesiyle yaşıyor, evine bir çivi çakamıyorsa,

Tüm azınlık vakıf malları ve Camilerin, okulların üzerinden, Mescitlerin üzerinden geçen şehir planı her an uygulanabilir vaziyette Belediyenin çekmecesinde duruyorsa,

Türk gazeteciler yapmadığı işler için Başkandan hesap soracak diye makamından kovuluyorsa ve Azınlıktan olan Meclis üyeleri “bunu neden yaptın?” Diye soramıyorsa,

Kusura bakmayın ama o zaman bu AZINLIK İNSANI SİZE NEDEN OY VERSİN?

SİZ FOTOGRAF ÇEKTİRMEYE DEVAM EDİN.

NASIL OLSA SEÇİMLER FOTOGRAF ÇEKTİRMEKLE KAZANILIYOR BU DİYARDA……

AMA ŞUNU SAKIN UMUTMAYIN!!

ARTIK HALK DEĞİŞİM İSTİYOR VE BU DEĞİŞİMİ YAPACAKTIR…

MESLEĞİM POLİTİKACI, MAAŞIM BELEDİYEDEN DÖNEMİ BİTTİ!!!

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı