Türkiye | Dünya

YUNTÜRK’ten Basın Açıklaması

Merkezi İstanbul’da bulunan Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNTÜRK), 7 Temmuz tarihinde Yunanistan’da yapılacak olan Milletvekili seçimleriyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Genel Başkan Ferruh Özkan imzasıyla basına gönderilen yazılı basın açıklaması aynen aşağıdaki gibidir.

BASIN AÇIKLAMASI

Sayı:201907-002

Yunanistan Türkleri olarak, 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak seçimler dolayısıyla Batı Trakya bölgesindeki soydaşlarımızın bu seçimlerde her zamankinden farklı bir yol izleyeceklerini görmekteyiz. Derneğimizin ambleminde olduğu gibi iki nokta bir doğruyu gösterir düşüncesiyle hareket eden soydaşlarımızı bizde açık ve taraf olarak desteklediğimizi ifade ederiz.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi soydaşlarımızın kararlarına çok önem veriyoruz. Beklentilerimizin her zamankinden çok daha büyük olduğunu ve seçilecek vekil adaylarımızla yaptığımız görüşmede (Azınlığımız bize destek verdiği takdirde, Dostluk, Eşitlik ve Barış, mecliste mottomuz olacak. Her daim Azınlığımızın haklarını savunurken aynı zamanda Yunanistan – Türkiye arasında dostluk köprüsü olacağız.) Söylemleri ve düşünceleri bizi mutlu etmiştir.

Yunanistan Türkleri Derneği olarak soydaş milletvekili adaylarımızı İskeçe bölgesinden Burhan BARAN, Gümülcine bölgesinden Ali HACIALİ (Kamber) i tavsiye ettiğimizi kamuoyuna önemle arz ederiz.

Ferruh ÖZKAN

Genel Başkan

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı