Yunanistan Haber

Yunanistan’dan Mısır’a Hibe Tank

Yunanistan, Mısır’a 92 adet BMP-1 tankını hibe olarak veriyor.

Yunanistan, Mısır’a 92 adet BMP-1 tankını hibe olarak veriyor.

Yunanistan ile Mısır arasında stratejik ortaklık ve askeri savunma alanında işbirliği giderek yaygınlaşıyor. Yunanistan ordusunda bulunan ve kullanılmayan 92 adet BMP-1 personel taşıyıcı zırhlı tank, bakımları yapıldıktan sonra çalışır vaziyete getirildikten sonra Mısır ordusuna gönderilecek.

BMP-1 zırhlı araçlarının yenilenme çalışmaları, Kıbrıs merkezli bir şirket olan MI.MA Global ile bir sözleşme imzalandıktan sonra, Atina’nın Mandra semtinde bulunan Yunanistan Savunma Sistemleri fabrikası tarafından yapılacak.

Yenileme çalışmaları sonucunda en az 70 tamamen işlevsel zırhlı araç hazır hale getirilecek. 26 ay sürecek olan sözleşme tamamen ESA Mandra tesislerinde gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı