Yunanistan Haber

Yunanistan’da SİHA Manşeti: Nasıl Düşürülür?

Türkiye’nin ürettiği SİHA'nın terörle mücadelede etkin bir şekilde kullanılması Yunanistan’ın gündemine oturdu.

Türkiye’nin ürettiği SİHA’nın terörle mücadelede etkin bir şekilde kullanılması Yunanistan’ın gündemine oturdu.

Akıncı SİHA, Yunanistan’da hava savunma dergisinin tam sayfa kapağı yapılırken haberde “Nasıl mücadele edilir, nasıl saptanır, nasıl düşürülür” sorularına yanıt aranması dikkat çekti.

Yunanistan medyasının gündeminde bu sıralar yerli silahlı insansız hava aracı Akıncı SİHA var. Akıncı silahlı insansız hava aracı (SİHA) Yunanistan’da savunma sanayi ve askeri içerikli yayınlar yapan “Stratigiki” (Strateji) dergisine de kapak oldu.

Türk savunma sanayisiyle ilgili haberler, Yunan haber sitelerinde geniş yer buluyor. Daha önce de Yunan güvenlik uzmanları televizyonlara çıkıp milli Akıncı SİHA’yla ilgili görüşlerini aktarmışlardı.

Son olarak Akıncı SİHA Yunan hava savunma dergisinin kapağında tam sayfa bir resimle paylaşıldı. Strateji dergisi haberi “Ege’de uçan Türk savaş robotları” manşetiyle verdi. Manşette sarıyla belirtilen başlığın altında yer alan “Nasıl mücadele edilir” ve “Nasıl saptanır-düşürülür” sözleri dikkat çekti. Dergide ayrıca Türk savunma sanayinin son yıllarda yaptığı atak ve hava sahasına hakimiyeti de anlatıldı.

 

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı