Yunanistan Haber

Yunanistan’da Koronavirüsle İlgili Sevindirici Haber

O ilaç Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF) aracılığıyla sipariş edildi.

O ilaç Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF) aracılığıyla sipariş edildi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Enfeksiyon Hastalıkları ekibi başkanı Sotiris Çiodras, Japonya tarafından üretilen ve görünüşe göre Çin’i Koronavirüs’ten önemli ölçüde kurtarmaya yardımcı olan “Favilavir” antiviral ilacın Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF) aracılığıyla sipariş edildiğini açıkladı.

Başkan Sotiris Çiodras yaptığı açıklamada, “Bu bir Japon ürünü ve bildiğiniz gibi Japonya’nın gelişmiş bir ilaç endüstrisi var ve Çin’de iyi iş çıkardığını ve Yunanistan’da diğer ilaçlar etkili olmadığında hastalara bu ilacın verileceğini” dile getirdi.

Shenzhen’de 70 hasta üzerinde yapılan klinik denemelerinde ilacın çok az yan etkisinin var olduğu belirtiliyor. Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’na göre, COVID-19 ile mücadelede sonuç verdiği 3 ilaç arasında yer alıyor.

Son olarak, Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi, ilacın etkilenen hastaların iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiğini açıkladı.

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Müdürü Zhang Xinmin, Japonya tarafından geliştirilen Avigan veya Favilavir olarak da bilinen Favipiravir adlı grip ilacının corona virüs semptomlarını iyileştirdiğini tespit ettiklerini duyurdu.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı