Yunanistan Haber

Yunanistan Tanklarına İsrail’den Füze Kalkanı

Yunanistan Tanklara İsrail’den Füze Kalkanı Sistemi yerleştirecek.

Yunanistan Tanklara İsrail’den Füze Kalkanı Sistemi yerleştirecek.

Yunanistan Kara Kuvvetleri (GES) tarafından, LEE2HEL/A4 tankları için İsrail’den füze kalkanı sistemlerinin acil tedariki kararlaştırıldı.

Elde edinilen bilgilere göre, mali kaynakların yeterli olması koşuluyla da, Yunanistan LEO2HEL tankları ve muhtemelen de LEO2A4 tankları için iki İsrail füze kalkanı sisteminin ön seçiminin yapıldığı belirtiliyor.

Bunlardan biri, İsrail Merkava Mk.4 tankları tarafından Gazze’de gerçek savaş koşullarında test edilen ve üç (3) farklı versiyonda geliştirilen Trophy sistemidir: HV (Heavy Vehicle), MV (Medium Vehicle) ve LV (Light Vehicle).

Amerikan menşeli olan Iron Curtain Artis bu koruma sistemi Yunanistan’ın ELVO firmasına talip olan %51 ile İsrail Plasan Sasa’ya ait.

Favori Trophy, ancak karar ELVO satışından sonra verilecek, çünkü ELVO’nun İsrail’in Plasan Sasa şirketi tarafından satın alınmasından sonra Iron Curtain sisteminin Yunanistan’a ait tüm tanklara monte edilebileceğini, çünkü sistemin ELVO’da üretileceğinden dolayı bu sistemde karar kılınacağı belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı