Yunanistan Haber

Yunanistan Parlamentosu’nun Bu Geceki Durumu

Yunanistan Parlamentosu bu gece sözde “Pontus Soykırımı” renkleriyle ışıklandırıldı. Pazartesi günü öğlen ise özel bir oturum yapılacak.

Yunanistan Parlamentosu bu gece sözde “Pontus Soykırımı” renkleriyle ışıklandırıldı. Pazartesi günü öğlen ise özel bir oturum yapılacak.

Sözde “Pontus Soykırımı”nın 100. Yılını anma etkinlikleri kapsamında Yunanistan Parlamentosu bu gece için özel olarak tasarlanmış sözde “Pontus Soykırımı” renkleriyle ışıklandırıldı. Pazartesi günü öğlen ise özel bir oturum yapılacak.

Yunanistan Parlamentosu, ilk kez 24 Şubat 1994 yılında kabul edilen 19 Mayıs tarihinin sözde “Sözde “Pontus Soykırımı”nı anma günü olarak tanınmasından sonra ilk kez bu geceki gibi bir uygulamaya gitmesi dikkat çekti.

Durum bugün Selanik’te de farklı değildi. Selanik’te bulunan Makedonia-Trakya Bakanlığı’nın önüne kırmızı siyah renkli hayli uzunca “bez parçaları” asılmış. Asılmasının gerekçesi yine aynı, sözde “Pontus Soykırımı”nın 100. yılını anma etkinliği.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı