Yunanistan Haber

Yunanistan HERON Kiralayacak

Yunanistan yıllık 35 milyon euro’ya İsrail’den HERON kiralayacak.

Yunanistan yıllık 35 milyon euro’ya İsrail’den HERON kiralayacak.

Yunanistan Hava Kuvvetleri’nin acil olan ihtiyaçlarından biri de İnsansız Hava Aracı (İHA). Bu ihtiyacın da kiralama usulü ile giderilmesi üzerinde aylardan beri yapılan çalışmalar sona yaklaştı ve önümüzdeki zaman dilimi içerisinde Yunanistan Hava Kuvvetleri, İsrail’e ait Israel Aerospace Industries şirketinden iki adet HERON kiralamayı planlıyor.

2 adet HERON ve bir adet bilgi toplama yer baz istasyonunun yıllık kiralama bedelinin 35 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

Söz konusu sistemdeki tüm verileri değerlendiren Yunanistan Hava Kuvvetleri yetkili komitesi, Hava Kuvvetleri’ne ihtiyaç olan operasyonel anlamda pozitif bir ortam yaratacağını ve bu vesileyle de alınmasında olumlu sonuca vardığı ifade ediliyor. Şimdi artık top Yunanistan tarafının kucağında. Projenin uygulanmasına Miçotakis hükümeti karar verecek.

Sistemin alınması durumunda, yıllık 35 milyon euro’luk kiralama bedelinin içinde personelin eğitiminin yanısıra, sistemin teknik destek bakımı da yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı