Yunanistan Haber

Yunanistan Emniyet Teşkilatından Tampon Bölgedeki DEAŞ’lı Hakkında Açıklama

Yunanistan Emniyet Teşkilatı olayla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

Yunanistan’ın kabul etmediği DEAŞ’lının Pazarkule-Kastanies Sınır Kapısı’nda, tampon bölgede bekleyişi sürüyor. Öte yandan Yunanistan Emniyet Teşkilatı olayla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

Açıklamada aynen şu ifadeler kullanılıyor.

“Bugün 11-11-2019 (Dün) Türk polisler Evros Kastanies sınır kapısına gelerek, Arap kökenli Amerikan vatandaşının Yunanistan’a girmesini talep ettiler. Gerekçe ise, Türkiye’de kalma süreci günlerini aştığı için tutuklandığını belirttiler.

Sözkonusu şahıs Yunanistan’a girmek istemediğini belirtmiş ve devamında Türk polisleri eşliğinde Türkiye’ye dönmüştür. Yunanistan makamlarının işbirliği yaptığı ülkelerin bilgi veri tabanında yapılan araştırmalarda hakkında herhangi bir şey bulunmamıştır.

Sözkonusu şahıs bugün öğleden sonra yeniden bu defasında yalnız olarak aynı sınır kapısına gelmiş ve Yunanistan’a girmek istediğini belirtmiştir. Yunanistan makamları bu defasında da buna müsade etmemiş ve pasaportuna damga vurmuştur. Bunun üzerine şahıs yeniden Türkiye’ye geri dönmüştür.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı