Yunanistan Haber

Yunanistan Dışişleri: “Tarihinizi Kabullenemiyorsunuz”

Yunanistan Dışileri Bakanlığı’ndan sert açıklama.

Yunanistan Dışileri Bakanlığı’ndan sert açıklama. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandros Gennimatas tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye yönelik “tarihinizi kabullenemiyorsunuz” cevabı geldi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandros Gennimatas’ın açıklamasında söyldikleri aynen şu şekildedir.

“Küfür, tarihini kabul edemeyen birinin seçimidir. Argümanları olmayan biri kışkırtmayı ve tehdit etmeyi tercih ediyor. İnatçı bir şekilde herkes için geçerli olan kurallara uymayı reddeden ve keyfi olarak özel muamele talep eden biridir. Türkiye’nin tarihsel olayları çarpıtma konusundaki ısrarcı çabası üzüntüye yol açmakta ve açığa vurmaktadır. Samimi olmayan ifadelerin kullanımı gibi. Takip etmeyeceğiz.

Türkiye’yi daha fazla zorluktan kaçınmaya ve diyaloga ve uluslararası hukuka saygı için çalışmaya çağırıyoruz. İyi komşuluk, güvenlik ve istikrarın yanı sıra daha geniş bölgemizin refahının da kendisine fayda sağlayacağını algılamalıdır.”

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı