Yunanistan Haber

Yunanistan Dışişleri: “Tarihin Çarpıtılması Modern Bir Devlete Yakışmıyor”

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na yanıt geçikmedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na yanıt geçikmedi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Türkiye’nin tarihi çarpıtmaktaki ısrarı modern bir devlete yakışmıyor” ifadelerine yer veriliyor.

Açıklama şu şekilde:

“Türkiye’nin tarihi çarpıtmaktaki ısrarı modern bir devlete yakışmıyor. Onu, tarihsel sorumlulukları üzerine, özellikle de Yunan azınlığa yönelik davranışlarıyla ilgili düşünmeye davet ediyoruz. Yunanistan örneğini takip etsin ve nihayetinde bölgemizde iyi ve kalıcı komşuluk ilişkileri ve tabii ki de  Avrupa perspektifini kurmaya çalışsın.”

Hatırlanacağı üzere, T.C. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Biz de Yunanistan’ın tarihte Türklere ve diğer Osmanlı vatandaşlarına yaptığı mezalimi hiçbir zaman unutmadık. Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlık sürecinde ve sonrasında, Yunanistan’ın sistematik bir şekilde bölgedeki Türk ve Müslümanları imha etmesi çok iyi bilinen bir gerçektir. Yunanistan’ın bugün de ülkesindeki Türk azınlığa yönelik insanlık dışı uygulamalarını, müftülerine Cuma namazı kıldıkları gerekçesiyle hapis cezası verecek kadar ileri götürebildiğine” dikkat çekmişti.

0 0 vote
Article Rating

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı