Yunanistan Haber

Yunan ve Rumlar Türkiye’ye Karşı Daha Güçlü Silahlar İstiyor

“Türkiye'ye karşı daha güçlü silahlar arıyoruz: Yunan-Amerikan Lobisinin Senatörlerle Buluşması - Kesin kararlar alınıyor.”

“Türkiye’ye karşı daha güçlü silahlar arıyoruz: Yunan-Amerikan Lobisinin Senatörlerle Buluşması – Kesin kararlar alınıyor.” Yunan ve Rum lobisi ABD’den bu mesajı gönderiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hellenizm devreye girdi ve Doğu Akdeniz’de Türkiye ile ilgili gelecekte yaşanacak olayları Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimi lehine etkilemeye hazırlanıyor.

Amerika’da yaşayan Yunan ve Rum lobisi birlikte hareket ederek, Senatoda Büyük kongre komitelerine ait 40 güçlü ABD’li senatörle görüşmeler başlattı, görüşmelerin ana gündem maddesi fazlalık modern ve güçlü savaş malzemelerinin Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’ne verilmesi yönünde.

Amerika’da yaşayan Yunan ve Rum lobisi tarafından 4 Haziran 2019 Salı günü başlatılan görüşmeler yarın Perşembe günü sona eriyor. Görüşmelerin amacı, Türkiye’ye karşı ABD’den destek alarak Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin acilen silahlanması. Bunun için Yunanistan da bu görüşmelere büyük önem veriyor.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı