Yunanistan Haber

Yeni Demokrasi’den İlk Açıklama

Yeni Demokrasi (Nea Dimokratia) Partisi’nden ilk açıklama geldi.

Yeni Demokrasi (Nea Dimokratia) Partisi’nden ilk açıklama geldi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Parlamentonun feshedilerek erken seçilme gidilmesi talebini Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’a iletmesinden hemen sonra Yeni Demokrasi (Nea Dimokratia) Partisi’nden ilk açıklama geldi.

Açıklamada, “Yunan halkı, 26 Mayıs’ta yaptığı oylama ile Bay Çipras’ı ulusal seçim ilan etmesini mecbur etti. 7 Temmuz’da, ülkenin bu kadar ihtiyaç duyduğu siyasi değişim tamamlanacak. Nihayetinde tüm Yunanlılara büyüme ve refah gelecek.” İfadelerine yer veriliyor.

Böylece Yunanistan bu akşamdan itibaren resmen yeni bir seçim sürecine girmiş bulunuyor. Şimdi tüm gözler Yunanistan Parlamentosu’nda grubu bulunan ve bulunmayan diğer siyasi partilere çevrilmiş durumda.

Tabii ki 7 Temmuz tarihindeki seçimlerin ilan edilmesinden sonra Batı Trakya’da da bir kıpırdama başlamış oldu. Siyasi partilerden aday olanlar ve aday olmayı düşünen siyasiler kolları sıvadı ve yarından itibaren seçim çalışmalarına başlamaları bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı