Batı Trakya Haber

Yeni Başkan Kardeş Dernek İTB’yi Ziyaret Etti

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nden kardeş dernek İskeçe Türk Birliği’ne ziyaret.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin (GTGB) yeni başkanı Sedat Hasan ve bazı yönetim kurulu üyeleri İskeçe Türk Birliği’ni (İTB) ziyaret etti.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve diğer yöneticilerle görüşen GTGB Başkanı Sedat Hasan, geçtiğimiz günlerde yapılan kongre sonrasında göreve başladıklarını ve yeni yönetim kurulu olarak gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretleri çerçevesinde İskeçe Türk Birliği’ni de ziyaret ettiklerini ifade etti.

Ziyaretten dolayı GTGB Başkanı Sedat Hasan’a teşekkür eden İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ilk ve en eski sivil toplum kuruluşları olan İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin kardeş dernek olduklarını hatırlatarak, GTGB’nin yeni başkanı Sedat Hasan ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başlarılar diledi.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, ziyaret anısında Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan’a İskeçe Pazaryeri Camii’nin tablosunu hediye etti.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı